2015 Yılında  Paykasa ön ödemeli kart satış sektöründe hızla yükselen www.paykasabozdurma.web.tr son günlerde piyasadaki paykasa dolandırıcıları için müşterilerini uyarıyor. Bilmediğiniz veya sözde kurumsal evden satış yapan bu kişiler, insanların emek vererek kazandıkları paraları saniyeler içerisinde cebe indiriyor.

Bir çok şikayet aldığımız için, siz müşterilerimize duyuru yapmak istedik. Peki nasıl dolandırıyor bu kişiler? Bildiğiniz gibi internetteki çoğu kişi “Google” üzerinden sitelere ulaşarak işlem yapmakta. Resmi olarak bu işi yapan firmaların sayısı iki elin parmaklarını geçmez iken 100’lerce illegal ve ne olduğu belirsiz emek hırsızları kendi reklamlarını yaparak Google aramalarında yukarılarda çıkıyor. Özellikle paykasa bozdurma adı altında yapılan dolandırıcılık en çok kabul göreni ve yaygın olanı.

paykasa  bozdurma dolandırıcılığı dikkat!

Sözde paykasa Kart bozan bu firmalar sizden elinizdeki kodları isteyerek satış listesine koyacağını satılınca size paranızı vereceğini söyler. Siz güvenerek kodlarınızı verirsiniz, hesabınıza para beklersiniz. Bekleme devam eder ama size gönderilen herhangi bir para yoktur. İletişime geçtiğiniz zaman zaten çoğu zaman karşınızda muhatap kimseyi göremezsiniz. Ulaşabildiğiniz kişilerde Kodların çalışmadığını onlardan kaynaklanan bir sorun olmadığını belirtir. Ama aslında sizin satması için verdiğiniz kodları onlar tarafından çoktan yüklenilip kullanılmıştır. Telefon yüzünüze kapanır veya canlı desteklerden cevap alamazsınız. Biz ne tavsiye ediyoruz? paykasa  bozduracaksanız sürekli çalıştığınız firmadan paykasa  bozdurma . Onlar size yardımcı olacaktır. 2 lira fazlanın peşine düşmeyin elinizdeki kodlardan olmayın.

Ödeme yaparken dolandırılmak.

paykasa kart alırken sistem şu şekilde işler. Siz almak istediğiniz kart miktarını seçersiniz. Alacağınız kişiye ön ödemesini yaparsınız. Oda size kart kodlarınızı ulaştırır. Olması gereken işlem budur. Lakin açıkgözlü bu emek hırsızları sizin göndermiş olduğunuz paranın kendisine ulaşmadığını. Söyler veya size daha önce kullanılmış olan bir kod verir. Siz kodu yüklemeye çalıştığınızda kodun kullanılmış olduğunu görüp firmaya dönersiniz ama sorumluluk kabul etmeyen firma size asla yardımcı olmaz. Sizde eli kolu bağlı hiç bir şey yapamazsınız. Burada çözüm bilindik büyük firmalarla çalışmaktadır.

Kart alırken 2 lira ucuza alayım diye dolandırılmayın “ucuzdur vardır illeti pahalıdır vardır hikmeti” Örneğin bizim sattığımız 27 liralık kodu dışarıdan 26 liraya alabilirsiniz 1 liralık fark için dolandırıcıların  tuzaklarına düşmeyin. Unutmayın ki o 1 TL’lik fark ile hizmet bedeli üzerinden verginiz ödenmekte adınıza fatura oluşturulmaktadır. Evden bu işi yapanlarla kurumsal firmaların arasındaki fark sarsılmaz bir tecrübe ve güvenli alışveriştir.